ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

Πληροφορίες: Ειρήνη Διαμαντάρα
Τηλέφωνο: 22470-22555
Φαξ: 22470-25450
ΘΕΜΑ: «Πρακτικό Ανάθεσης Εκδρομής Μπελλενείου Γυμνασίου στη Βουλή».
Πρακτικό Επιλογής ταξιδιωτικού γραφείου με ενσφράγιστες προσφορές για την οργάνωση τριήμερης εκδρομής στην Αθήνα στο πλαίσιο των «Επισκέψεων σχολείων στη Βουλή των Ελλήνων».
Σήμερα, Πέμπτη 12/12/2019 και ώρα 12.00 π.μ., πραγματοποιήθηκε στο Γραφείο του Μπελλενείου Γυμνασίου Λέρου η επιλογή ταξιδιωτικού γραφείου για την οργάνωση της τριήμερης εκδρομής στην Αθήνα που είχε προκηρυχτεί με την πράξη 2η/05-12- 2019 προκήρυξη. Την επιλογή του ταξιδιωτικού γραφείου διενήργησε εξαμελής επιτροπή, που ορίστηκε σύμφωνα με το νόμο, με την πράξη 3η/12-12-2019 της Διευθύντριας κ. Ειρήνης Διαμαντάρα.
Αφού ανοίχτηκαν οι φάκελοι των προσφορών, έγινε γνωστό ότι στον διαγωνισμό πήραν μέρος οι:

1. GLOBETROTTER TRAVEL
  2. ZAFIRIS TOURS
  3. MELEMIS TRAVEL
  4. MATTHEOS TOURS
  5. MARAVELIAS TRAVEL
  6. HERODOTUS TOURS
    Στη συνεδρίαση, μετά το άνοιγμα και της τελευταίας ενσφράγιστης προσφοράς, διαπιστώθηκε ότι ο μειοδότης είναι το τουριστικό γραφείο: «HERODOTUS TRAVEL» (Μητροπόλεως 20, Θεσσαλονίκη, Τ.Κ. 54624) στο ξενοδοχείο «ILISSOS HOTEL» με τιμή προσφοράς των 5.712€ (ανά μαθητή: 119€), συμπεριλαμβανομένου
    του ΦΠΑ, και ανατίθεται σε αυτό για τους εξής λόγους:
    Α) δίνει τη συμφερότερη από οικονομικής άποψης προσφορά παρέχοντας τις ίδιες υπηρεσίες και εξασφαλίζοντας τις απαιτούμενες ποιοτικές προϋποθέσεις για την ασφαλή μετακίνηση και διαμονή των μαθητών/-τριών.
    Β) ακολουθεί με ακρίβεια το πρόγραμμα που είχε ανακοινωθεί από το σχολείο στην προκήρυξη.
    Για τον σκοπό αυτό συντάχθηκε πρακτικό και υπογράφηκε από όλα τα μέλη της επιτροπής.

Διαμαντάρα Ειρήνη